czwartek, 17 listopada 2011

Tutorial: MailBox cz2


Witam,
Przedstawiam kolejną część kursu: MailBox cz2


II wieczka

8. Najlepiej jest po prostu odrysować kształt naszego wieczka /rysując wewnątrz korpusu/ na tekturze (okładka z bloku). Należy przy tym pamiętać, by wycinać z zapasem 2-3 mm od ołówka przy zaokrągleniu i zostawić sobie margines na podklejenie wieczka do spodu korpusu 3 cm. Warto sobie zaznaczyć na dole jaka jest szerokość podstawy i zakończyć wycinanie właśnie w tym miejscu.
Odwracamy skrzynkę na drugą stronę i powtarzamy tę czynność (nie idźcie na łatwiznę i nie kopiujcie drugiego wieczka przerysowując ten sam kształt ;-) )


9. Z papieru ILS wycinam przód i tył wieczek oraz dłuuuuugi prostokąt papieru, który pokryje całość  spodu skrzynki. Ozdabiamy wieczka z zewnątrz i w środku dowolną metodą: ja użyłam stempli.
10. Tam gdzie widać guzik, tam będzie mocowanie wieczka: otwieranie – zamykanie.
Do tego potrzeba nam:
- kawałek tasiemki bawełnianej;
- kawałek sznurka;
- mały ćwiek.
Na początek przykładamy bawełnianą tasiemkę: jeden koniec na przód – drugi na tył kartki /papier ILS na wieczku/; w środku przeciągamy sznurek i całość montujemy za pomocą ćwieka.
 
11. Dopiero teraz, mając tak przygotowane części wieczka, sklejamy je ze sobą.

12. Mając już gotowy korpus, a także wieczka - sklejamy wszystko razem;
Mały trik: lukę pomiędzy jednym a drugim wieczkiem wypełniamy prostokątnym kawałkiem tej samej tektury – przyklejam go na papier ILS.
 
13. Jedno wieczko jest mocowane na guzik /czyli otwiera sie i zamyka/, a drugie należy przykleić na stałe. Krawędzie korpusu skrzynki smarujemy klejem i przyciskamy drugie wieczko. Małe paski widoczne na zdjęciu będą zdobiły boki skrzynki i środek.
Gotowe.Tak sklejona skrzynka będzie z pewnością dopasowana :-> 


 Życzę powodzenia przy tworzeniu. Trudne?

4 komentarze: